קופת גמל

מעוניינים לקבוע פגישת ייעוץ? השאירו פרטים ונחזור אליכם לחצו כאן

קופת גמל

השקעה לגיל פרישה - קופת גמל הינה אפיק חיסכון לטווח ארוך, הנהנה מהטבת מס. החל מינואר 2008 הפקדות לקופת גמל, מיועד לתשלום קצבה בגיל פרישה. בעבר ניתן היה למשוך את הכספים בתום 15 שנות חסכון וכמשיכה חד פעמית.

בחירת מסלול השקעה בקופת גמל:

  1. מסלול סולידי - מסלול השקעה באג"ח שקלי, מאפשר לחוסך להגן על כספו בתקופות שפל, יחד עם זאת יניב תשואות נמוכות בתקופת גאות.
  2. מסלול מדדי - מסלול השקעה באג"ח צמוד מדד, מאפשר לחוסך לשמור על ערך כספו בתקופה של אינפלציה.
  3. מסלול כללי - מסלול השקעה בו מנהל הקרן מחליט באילו אפיקים להשקיע, ללא התחשבות בגיל החוסך ובאופק ההשקעה.
  4. מסלול מנייתי - כספי החיסכון יושקעו באפיקים בהם רמת הסיכון גבוהה, מתוך מגמה ליצר רווחים עודפים, יש לקחת בחשבון אפשרות להפסדים.
  5. מסלול תלוי גיל - מתאריך 1/1/2016 נוסף בכל הקופות מסלולים תלויי גיל. כספי החיסכון ינותבו למסלול משתנה בהתאם לגיל העמית. הרעיון שעומד מאחורי השינוי הוא שבגיל צעיר, הסכום בקופה נמוך וניתן לקחת סיכון גדול בהשקעות. גם אם יהיה הפסד יש זמן לתיקון. בגיל מבוגר הסכום בקופה גדול ואין זמן לתיקון הפסדים ולכן הכסף יושקע במסלולים "בטוחים" יותר על מנת לבחור את מסלול ההשקעה המתאים ביותר יש להתחשב במספר פרמטרים: גיל החוסך, אופק ההשקעה, ורמת הסיכון, שקלול נתונים אלו יאפשר התאמה לצורכי הלקוח וימנע הפתעות לא נעימות לאורך תקופת החיסכון.

* דמי ניהול מצבירה הינם העלות היחידה בה מחויב העמית, סכום החיסכון הנצבר יכול להשפיע על גובה דמי הניהול, כמו גם איש המקצוע המלווה את העמית.